Antalya Eca Kombi Bayi, Antalya Doğalgaz Firmaları, Antalya Doğalgaz

ÜCRETSİZ KEŞİF HATTI +90 242 999 26 11

Aksu Eca Kombi Bayii

Aksu Eca Kombi Bayii

Aksu Eca Kombi Bayii

Güzel ilçemiz Aksu'da doğalgaz çalışmaları başladı. Antalya Eca bayii olan firmamız Miske Mühendislik; siz değerli Aksu'lulara hizmet etmekten mutlu olacaktır. Aksu ilçemize doğalgaz geldiğinde Aksu'luların ilk aklına gelebilecek  soruları yazalım ve cevaplarını verelim.

               *Aksu ilçesi yazlık bir yer. Burada doğalgaza ihtiyaç var mı?

Aksu ilçesinde kış şartları çok soğuk değildir. Bu yüzden ılıman iklime sahip yerlerde bu soru genelde sorulur. Evlerde de genelde klima olduğu için, klima kullanılır. Kış aylarında klima ile ancak idare edilebilir. Hem konforlu ısınma, hem de uygun maliyetlerle ısınma doğalgaz kombi sistemi iledir.

               * Aksu'da doğalgaza neden geçelim?

Kullanıcılar doğalgaza geçmelerinin sebeplerini 2 ana başlıkta toplayabiliriz.

1. Konforlu: Evin her yerinin eşit ve istenilen derece olması. Konfor için diğer etken ise kullanım sıcak suyudur. Aksu' ilçemizde evlerde güneş enerji sistemi olduğu düşünülürse, güneş enerjiden aldığımız suyun sıcaklığını hiçbir zaman ayarlayamayız. Doğalgaz kullanan evde ise tam olarak istediğiniz derecede sıcak su alırsınız.

 2. Ucuz:  Mutfak tüp kullanımında 1 tüp maliyetini 100 tl kabul edersek ve 1 ayda bittiği bir evi düşünürsek; o evin aylık ocak gazı maliyeti 100 tl olacaktır. O evin doğalgaz kullandığını ele alalım. Aylık ocak gazı maliyeti yaklaşık olarak 10 tl olacaktır. Isınma sisteminde bir odayı klima ile ısıtmaya kalktığımızda, ısınma maliyeti yaklaşık olaral 200 tl olacaktır. Doğalgaz kullanımında ise aynı paraya tüm evi ısıtabilirsiniz. Son olarak gün ısı kullanan evlerin su faturalarının yüksek geldiğini de unutmayalım.

               * Aksu'da doğalgaza geçmek için ne yapmalıyım?

İlk olarak Enerya Gaz Dağıtım Şirketine doğalgaz abonelik işlemini yaptırmalısınız. Tapu fotokopisi, nüfus cüzdanı ve 700tl abonelik ücreti karşılığında gaz şirketi binanıza gazı getirecektir.

               *Aksu'da nasıl bir kombi almalıyım?

Kombiler teknolojilerine göre yoğuşmasız, yarım yoğuşmalı ve tam yoğuşmalı olmak üzere 3 tip yoğuşmalı cihaz vardır. Tam yoğuşmalı cihazlar maksimum tasarruf elde edebileceğiniz cihazlardır. Zaten enerji verimliliği yasası gereği yoğuşmasız cihaz kullanımı yasaklanmıştır.

               * Aksu'da hangi marka kombi almalıyım?

Eca kombi alabileceğiniz iyi markalardan biri olacaktır. Bunun bir kaç nedeni var.

Aksu doğalgaz kullanım konusunda Türkiye'nin en büyük yerli ve milli markasıdır. Yedek parça ve servislik ücretleri makul tutarlardadır. Arıza oraları ve gaz sarfiyatları düşüktür. Servislik hizmetleri Aksu'da uzun süredir hizmet verdiklerinden dolayı, oturmuş bir servis yapısına sahiptir.

               *Aksu'da  Doğalgaz kullanmak için evde yapılması gereken işlemler nelerdir?

Daire içi doğalgaz tesisatı: Daire kapısının önünden çelik boru ile kartonpiyer altlarından kombinin takılacağı yere ve ocağa hattın çekilmesi. Yaklaşık olarak 3 saatlik bir işlemdir.

Kalorifer tesisatı: Kombinin altından takılacak olan radyatörlere kadar plastik borularla süpürgelik üzerinden hatların çekilmesi. Yaklaşık olarak 5 saatlik bir işlemdir.

Evde yapılacak işlemlerin tamamı evin büyüklüğüne göre değişmek kaydı ile yaklaşık olarak 1 veya 2 gün sürecektir.

               *Aksu'da doğalgaz dönüşüm işlerini hangi firmaya yaptırmalıyım?

Doğalgaz konusunda 2006 yılından bu güne deneyimli, titiz işçilik kaliteli malzeme ve Eca Antalya bayii olarak Miske mühendisliğe yaptırmanız faydanıza olacaktır.

               *Aksu'da doğalgaz faturaları ne kadar gelir?

Bu soruya net olarak cevap vermek mümkün olmamakla beraber Antalya'da 100 metre kare bir dairenin tamamı 24 saat ısınma şartı ile 2018 yılı ortalama fatura bedeli 200 tl dir. Tüp ücretinin 100tl olduğu düşünüldüğünde ısınma, sıcak su, ve ocak gaz tüketiminin 200 tl olması gerçekten çok uygun fatura bedelleridir.


Aksu Eca Kombi Bayii